Rowerek treningowy: korzyści, techniki treningowe, cele

Kategorie Rowerek treningowy

Wielu nowicjuszy na siłowni myśli, że wystarczy zacząć korzystać z roweru stacjonarnego, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. To prawda, ale tylko częściowo. Przecież w przeciwnym razie nie byłoby setek i tysięcy zaleceń dotyczących stosowania każdej maszyny dla różnych typów ciała, wagi sportowca, celów i innych warunków. Z powyższego wynika prosty wniosek: zanim zacznie się mówić o skuteczności treningu, trzeba określić cel, opanować technikę i mieć dużo cierpliwości.

Korzyści z rowerka treningowego

Intuicyjne zrozumienie konstrukcji i jej wpływu na mięśnie jest świetne, ale dopiero po opanowaniu prawidłowej techniki budowania i zarządzania treningiem. Jeśli umiesz jeździć na rowerze, będziesz musiał się przeorganizować, ponieważ są tylko dwa podobieństwa między “rowerem treningowym” a ” zwykłym rowerem” – są to pedały i nazewnictwo. Sama technika ćwiczenia jest uderzająco różna. Można je podzielić na kilka kategorii.

Prawidłowe rozłożenie obciążeń na rowerze stacjonarnym jest ważnym aspektem, który decyduje o tym, czy uda Ci się nabrać masy mięśniowej lub spalić tłuszcz, a także o tym, jak bardzo obciążasz stawy i serce.

Określ swój optymalny opór pedałowania

Określ swój optymalny opór pedałowania. Należy kierować się tutaj własnymi odczuciami, ponieważ bardziej efektywne jest używanie tego samego oporu przez cały trening w celu spalania tłuszczu. Powinna być taka, aby pedałowało się lekko, ale odczuwało się wysiłek. Po wybraniu wyższego poziomu oporu, przechodzimy do treningu siłowego, używając roweru treningowego jako prasy do nóg. Metoda ta jest mniej skuteczna w spalaniu tłuszczu, ale zwiększa anabolizm i tworzy nowe połączenia nerwowe w mięśniach nóg.

Zdefiniuj program treningu

Marbo Sport – rowerek treningowy posiada zalety, które różnią się w zależności od tego, czy pedałujemy z jednym oporem, czy też zmieniamy go w trakcie treningu. W drugim przypadku bardziej obciążasz układ sercowo-naczyniowy i rozwijasz wytrzymałość mięśniową, zmuszając je do gromadzenia zapasów glikogenu:

Czas treningu

Czas treningu jest ważny niezależnie od sposobu korzystania z roweru treningowego. Korzyści dla regeneracji, utraty wagi lub przyrostu masy mięśniowej zależą od czasu.

Trening krótki (10-20 minut) – ten rodzaj treningu stosowany jest przez sportowców jako rozgrzewka przed treningiem. Jest to świetny sposób na rozgrzanie stawów i więzadeł oraz zwiększenie metabolizmu, nie tylko w celu zminimalizowania szansy na kontuzję, ale także w celu zwiększenia procentowej wydajności;

Długie treningi (45-60 minut) – celem takiego treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej. Korzyści z symulatora dla kobiet, które chcą schudnąć są w tym względzie ogromne. Trening odbywa się w komfortowych warunkach, a Ty czujesz, jak wysoka jest jego efektywność. I nie chodzi tu tyle o zmęczenie, co o pocenie się w trakcie, które jest doskonałym wskaźnikiem;

Trening umiarkowany (25-30 minut) – ten rodzaj ćwiczeń na rowerze treningowym jest idealny po treningu siłowym, w połączeniu z odżywką sportową (izolat białka lub aminokwasy) i wypiciem co najmniej litra wody w ciągu pół godziny.